İLKER ŞAHİN

Hakkımda

Merhabaaa   

Ben, İlker Şahin. Samsun, 26 Mart 1996 doğumluyum. İlk bilgisayarı 5 yaşımdayken edindim.. İşin komik yanı ilk gelen bilgisayar bozuktu. Tam hatırlamıyorum harddisk mi cd-rom mu ne kabloda bir sorun vardı açılmıyordu. Herneyse ki tamirci felan filan derken sorunu hallettik. İlk oynadığım oyun NFS2 - SE idi hiç unutmam.. Gözlerim ışıldardı ateriden sonra ilk defa böyle bir şey ile karşılaşıyorum :) normal bence... Yine yanlış hatırlamıyorsam eğer 11 yaşıma kadar bilgisayar oyunundan çok kasanın içini çok merak eder teknik servise yoğunlaşırdım. 11 Yaşımdan sonra yazılıma atıldım.. İlk kodlamamı Visual Studio 2007 programında C# dilinde yazmıştım. Bir yandan ise web programlama üzerine HTML-CSS-JS öğreniyordum. Böyle böyle 2011 yılından itibaren aktif olarak halen web ve oyun programlama üzerine faaliyetleri göstermekteyim hala geliştirmekteyim.

Açıkca söylemek gerekirse hayatımın büyük bir kısmı kodlama üzerine geçti :) Geceyi daha çok seven biri olarak gündüz vakitlerinin çoğunu kodlama ve çalışarak geçirip, gece vaktinde bu gelişimin hakkını coşkuyla veren biriyim :)

Kodlama, iş yeterli dersek eğer kişisel olarak söyleyebilirim ki ;
Yüksekliği deli gibi seven biriyim. Eğer ki yazılım değilde farklı bir meslek edinecek olsan bu ne olurdu sorusuna her zaman pilot demişimdir..
Bungee Jumping
Paraşütle Atlayış
- Parkour
Vazgeçilmez üçlüm diyebilirim.. Neler dinliyorsun sorusuna,
Elektronik Müzik (EDM/EDC)
- Hip&Hop (Trap City)

Kısacası 7/24 hareketli parça.. Yabancı ağırlıklı ve ritime çok önem veren biriyim. Bence şarkıyı güzel yapan ritmidir..
Peki ya Dizi-film ise;
Favori Diziler ; Shameless, Mr. RobotYou're the Worst, The PunisherCalifornication bilenler az çok tarzımı anlamıştır zaten :)
Film ; The Saw, Cehennem Melekleri, Lucy, Taşıyıcı, Yenilmezler diyip bu mükemmellikler ile son bulduruyorum.


Yetenekler

Web Geliştirme

Html5

Css3

jQuery (JavaScript)

Php 7

Google Seo Analiz

Responsive (Cihaz Uyumluluk)

Oyun Geliştirme / Model - Animasyon

Unity3D

C#

JavaScript

Autodesk Max

Autodesk Maya

Daz Studio

zBrush

Spine 2D

Marvelous Designer

Grafik / Animasyon

Adobe Photoshop CS6

Adobe After Effects CS6